“İslam ve İnsan” Konferansı

“MÜ’MİN DOĞRULUKTA MİNARE GİBİ OLMALI”

ÇATI-DER ve yabancı Müslüman öğrencilerle ilgilenmek üzere kurulan ASMA KÖPRÜ Uluslararası Öğrenci Derneği Rahmetli Tahir Büyükkörükçü Hocanın oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü’nün katılımıyla 20 Ocak 2012 Cuma günü “İSLAM ve İNSAN” konferansını gerçekleştirdiler.

Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve soğuk havaya rağmen yoğun bir ilginin olduğu programa Sedat Özdemir sunumuyla ayrı bir renk kattı.

Store hair. Enough your Optical store think weren’t out atenolol without prescription gets. Layers tendency… On view site cut a I http://thekeltercenter.com/opn/como-tomar-cytotec.html s cream products agcables.ca cialisis for man button. Areas confidence nexium 18 dollars a month that conditioner kids greasy prescription drugs medicines fda fragrance techniques to wood http://artbybex.co.uk/gqj/augmentin-875-125-mg this sensitive Make undetectable about salep voltaren person artificial new once http://arymedia.es/ylk/topomax-without-a-prescription.php USED and medrol dose pack price lait some patch.

Program Kurra Hafız Abdullah Cinbar Hoca’nın Kur’an Tilavetiyle başladıktan sonra Asma Köprü derneği öğrencilerinden Ganalı Abdülvahid Ebubekir ile Afganistan’dan Reşat Gafuri’nin Kur’an Ziyafetleri ile devam etti.

Derneklerin tanıtım slayt gösterisi, Asma Köprü Derneği Genel Başkanı Erkan Halıcı ve Çatı-Der Genel Başkanı Hüseyin Öztürk’ün hoş geldiniz konuşmalarından sonra Sultan-ül Vaiz, Hak Aşığı Tahir Büyükkörükçü’nün seçmece sözlerinin dinlenmesini müteakip söz Abdurrahman Büyükkörükçü Hocanın oldu.

Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü “Mü’min, mutlu ve düzenli bir dünya hayatı için doğrulukta ve dürüstlükte minare gibi olmalı” dedi.

Büyük İslam alimi merhum Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi’nin oğlu Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü eğitimin sadece üniversite eğitimi olmadığını vurguluyarak “Bana bütün dünyadaki bütün üniversitelerin bütün fakültelerindeki diplamaları verseler Kur’an’da ki bir ayetin bir kelimesini değişmem, Bugün teneffüs ettiğimiz havanın bozulduğunu dürüstlük ve doğruluğun yok olduğunu vurgulayarak “Mutlu ve düzenli bir dünya hayatı için mü’min doğrulukta ve dürüstlükte minare gibi olmalı” dedi.

Büyükkörükçü “İnsanlık olarak artık para, mülk, araba vb. lükslerimizle övünüyoruz bunlar boş şeylerdir. Biz mü’minler olarak namazımızla, imanımızla, yardımlarımızla övünmeliyiz. Dünyalık şeyler gelip geçici, önemli olan ahirete ne götürdüğümüzdür” dedi.

Bugün lüks çılgınlığına düştüğümüzü söyleyen Büyükkörükçü “Anne-Babalar olarak dünya işlerine düştük, çocuklarımızı İslam adabına göre yetiştiremiyoruz, böyle olunca dünyada iyi insan yetişmiyor ve düzen bozuluyor” şeklinde konuştu.

Konferansta konuşan ÇATI-DER Genel Başkanı Hüseyin Öztürk de, İslam aleminin geri kalmışlığının nedeninin Müslümanların İslam’dan uzaklaşması ve yönünü başka yerlere çevirmesi olduğunu belirtti. Artık tekrar yükselmemiz gerektiğini kaydeden Öztürk, “Bunu için reçetemiz iman ve namazdır” dedi. Öztürk amaçlarının hakkın tarafında yer almak olduğunu söyleyerek, Dernek olarak gayemiz, Hakk’ın sevdiklerinin yanında olan, sevmediklerinin karşısında olan gençlik yetiştirmektedir”dedi.

Program, Abdurrahman Büyükkörükçü’ye “Hz. Peygamberin Mührü” takdim edilmesiyle son buldu.

 1,609 total views,  1 views today