FAALİYETLER

 

ÇATI ÇEVRE EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ OLARAK FAALİYETLERİMİZİN MERKEZİNE İNSAN YETİŞTİRME ODAKLI DEĞERLERİMİZE ÖNCELİK VERİYORUZ.

HAFTALIK EĞİTİMLERİMİZ:


GENÇLERLE BAŞBAŞA:

HER HAFTA CUMA GÜNLERİ SAAT 20:00’DA

İlkokul-Ortaokul-Lise- ve Üniversite Öğrencilerimize yönelik GENÇLERLE BAŞBAŞA Eğitimlerimiz 25 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor.

Gençlerle Başbaşa Eğitimlerimiz içinde, Değerler Eğitimi, Hadis Okumaları-Tefsir ve Meal Çalışmaları-Dijital Yarışmalar-Sportif aktivive Ve Kitap Tahlilleri yer almaktadır.

 

HAYAT DERSLERİ:

Her Hafta Çarşamba Günleri saat: 20’de HADİS OKUMALARI, ŞUUR DERSLERİ Devam Etmektedir.

Hayat Dersleri 15 yaş ve üstü katılımcılara özeldir.

 

HANIMLARA ÖZEL PROGRAMLAR:

Her Hafta Cuma Günleri saat 13:00’de Hanımlara özel etkinlikler düzenlenmektedir.

 

HADİS EZBERLEME YARIŞMALARI:

Geleneksel olarak düzenlediğimiz ve şimdiye kadar 7 kez tertiplenmiş olan Hadis Ezberleme Yarışmalarında alanında uzaman eğitimciler tarafından katılımcıların kolaylıkla ezberliyeceği 120 Hadis-i Şerif seçilerek dereceye giren ilk 100 öğrenciye çeyrek altın hediye edilmiştir.

Hadis Ezberleme Yarışmalarımız Sincan İlçemizde bulunan ilk ve ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak organize edilmektedir.

 

YETİM PROJESİ:

ÇATI-DER Yetim projesi ile 100’e yakın yetim aileye, destekçilerinin yardımlarını ulaştırmakta her ay düzenli olarak burs ve yardım ulaştırmaktadır.

Her daim en önemli çalışmamız olarak gördüğümüz yetim Projemize destek olan bağışçı ve destek verenlerimzie tenşekkür ederiz.

 

KONFERANSLARIMIZ:

Çatı-Der her ayın son Cuma gününü aylık konferanslarına ayırmaktadır.Toplumu ilgilendiren, duyarsız kalınamayacak konularda düzenlenen bu konferanslara alanının uzman isimleri eğitimci ve yazarlar davet edilmektedir.

 

DOĞA VE TARİH GEZİLERİ:

Dört bir yanı tarih ve doğa güzellikleriyle dolu Türkiye’mizin bu güzelliklerini görmek tarihe şahitlik etmiş mekanlarda o günlere yeniden yad etmek amacıyla yılın belirli dönemlerinde öğrencilerimiz ve üyelerimiz için gezi programlarını düzenlenmektedir. Ankara, Bursa, Konya, Nevşehir illeri bunlardan bazıları

 

SPORTİF FAALİYETLER:

Zinde bir vücut,zinde bir zihin için olmazsa olmaz bir şart. Sağlıklı bir ortamda gerekli spor malzemeleriyle alanında uzman eğitmenlerce yapılan sportif aktiviteler için Çatı-Der tüm imkanlarını seferber etmiştir.Futbol,basketbol,masatenisi,satranç,bedminton alanında sportif aktivitelerimiz yer almaktadır.

 

GELİŞİM PROGRAMLARI

Çatı-Der Gelişim Programları ile toplumun temel direği aile ve birey eğitimine de önem vermektedir.Aile içi  iletişim seminerleri,Anne-Baba eğitimi seminerleri,Şahsiyet gelişimi ve Kişisel Gelişim seminerleriyle  Aile ve birey gelişimine katkı sağlamaktadır.

SOSYAL SORUMLULUK FAALİYETLERİMİZ

Toplumsal dayanışmamızı geliştirici faaliyetlerimiz içerisinde yer alan sosyal amaçlı faaliyetlerimiz içerisinde  İftar yemekleri, fakir ve ihtiyaç sahibi aile ve bireylere yönelik yardım çalışmaları,öğrencilere yönelik burs ve yardımlar,hastahane ziyaretleri,başsağlığı ziyaretleri,yeni evlenen çiftler için ev ziyaretleri yer almaktadır.

ÇEVREYE DUYARLI FAALİYETLERİMİZ:

ÇATI-DER’in temel kuruluş gayeleri arasında yer alan çevre ve doğaya yönelik çalışmalar yapmak için  Derneğimiz yoğun bir gayret göstermektedir.Ağaç dikimi ve hatıra ormanı çalışmaları.Çevre gezileri,doğayı koruma konusunda bilimsel çalışmaları ve broşürleri dernek kütüphanesine kazandırmak vs.

 

PROJELERİMİZ:

Çatı-DER olarak; 2021 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında;

“DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN GENÇLERLE 2023’E KOŞUYORUZ”

Projesi kapsamında 13-24 yaş aralığındaki yüzlerce gencimize eğitimler verilmektedir.