Eğitim Programlarımız:

Derneğimiz bünyesinde Eğitim Programlarımız her Çarşamba günü saat :20.30’da  Hayat Dersleri ile her hafta farklı bir konuda katılımcılarımıza bilgiler verilmekte ve karşılıklı soru cevaplarla program işlenmektedir.Haftalık eğitim programlarımız içinde yer alan Gençlerle Başbaşa programımızda ilköğretim öğrencilerimize yönelik olarak her hafta Cuma günleri 20.00 saatinde Ihlamur Konferans salonumuzda yapılmakta ve zaman  zaman eğitimci konuklar ile öğrencilerimize kişisel gelişim eğitimi verilmektedir. Hanımlar Cay Saati programımız hanımlara yönelik olarak her Cuma 13.30’da Etüt ve ders takviye kurslarımız deneyimli eğitimcilerimiz eşliğinde her haftasonu 10:30’dan itibaren Goncagül ve Kardelen dersliklerimizde

Konferanslarımız:

Çatı-Der her ayın son Cuma gününü aylık konferanslarına ayırmaktadır.Toplumu ilgilendiren, duyarsız kalınamayacak konularda düzenlenen bu konferanslara alanının uzman isimleri eğitimci ve yazarlar davet edilmektedir.

Doğa ve Tarih Gezileri:

Dört bir yanı tarih ve doğa güzellikleriyle dolu Türkiye’mizin bu güzelliklerini görmek tarihe şahitlik etmiş mekanlarda o günlere yeniden yad etmek amacıyla yılın belirli dönemlerinde öğrencilerimiz ve üyelerimiz için gezi programlarını düzenlenmektedir. Ankara, Bursa, Konya, Nevşehir illeri bunlardan bazıları

Sportif Faaliyetler:

Zinde bir vücut,zinde bir zihin için olmazsa olmaz bir şart. Sağlıklı bir ortamda gerekli spor malzemeleriyle alanında uzman eğitmenlerce yapılan sportif aktiviteler için Çatı-Der tüm imkanlarını seferber etmiştir.Futbol,basketbol,masatenisi,satranç,bedminton alanında sportif aktivitelerimiz yer almaktadır.

Gelişim Programları:

Çatı-Der Gelişim Programları ile toplumun temel direği aile ve birey eğitimine de önem vermektedir.Aile içi  iletişim seminerleri,Anne-Baba eğitimi seminerleri,Şahsiyet gelişimi ve Kişisel Gelişim seminerleriyle  Aile ve birey gelişimine katkı sağlamaktadır.

Sosyal Faaliyetlerimiz:

Toplumsal dayanışmamızı geliştirici faaliyetlerimiz içerisinde yer alan sosyal amaçlı faaliyetlerimiz içerisinde  İftar yemekleri, fakir ve ihtiyaç sahibi aile ve bireylere yönelik yardım çalışmaları,öğrencilere yönelik burs ve yardımlar,hastahane ziyaretleri,başsağlığı ziyaretleri,yeni evlenen çiftler için ev ziyaretleri yer almaktadır.

Çevre Faaliyetlerimiz:

ÇATI-DER’in temel kuruluş gayeleri arasında yer alan çevre ve doğaya yönelik çalışmalar yapmak için  Derneğimiz yoğun bir gayret göstermektedir.Ağaç dikimi ve hatıra ormanı çalışmaları.Çevre gezileri,doğayı koruma konusunda bilimsel çalışmaları ve broşürleri dernek kütüphanesine kazandırmak vs.

Diğer Faaliyetlerimiz:

Çatı-Der toplumun ihtiyacı olan her alanda faaliyet göstermeye gayret etmektedir.

Zaman zaman resim sergileri açmakta,özel gün ve gecelerde anma programları düzenlemekte,kermes çalışmaları yine faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır.