SURİYE/HALEP Yardım Kampanyamız ile İlgili Basın Açıklaması

Sincan SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU

SURİYE/HALEP Yardım Kampanyamız ile İlgili Basın Açıklaması

10 ARALIK 2016 / SİNCAN

Değerli Basın Mensupları,

Suriye’de ve özellikle Halep’te yaşanan insanlık dışı savaşta, kadın, çocuk ve yaşlılara uygulanan zulüm, haksızlık, ambargo ve katliamlara karşı sessiz kalamayacağımızı, Suriye’deki acımasız savaşı lanetlediğimizi açıkça ilan ediyoruz. Hiç şüphesiz bu tavrımız, İslamî ve insanî kimliğimizin bize yüklemiş olduğu tarihî bir sorumluluktur.

Hemen yanı başımızda, Suriye’de ve Halep’te yaşanan katliamlar üzerine, Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, IHH Ankara, Ankara İmam Hatip Okulları Platformu ve Sincan Belediyesi olarak,  İslami ve insani sorumluluğumuzun gereği,  başta Suriye ve HALEP olmak üzere buradaki kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlatmayı ve onların yanında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmayı sorumluluğumuz olarak biliyoruz.

Bizler, Suriye’de, Halep’te bombardımanlar altında hayatlarını kaybeden masun sivil halkın, kadınların ve  çocukların gözlerimizin önünde katledilmelerine karşı sessiz kalamayız. Her gün üzülerek izlediğimiz onlarca görüntüde, Suriyeli kardeşlerimiz ağır bir imtihanla karşı karşıya bulunduklarını, açlık, susuzluk ve soğukla ağır bir imtihan geçirdiklerine şahit oluyoruz. Bizler elimiz, kolumuz bağlı olarak sıcak evlerimizde oturamayız. Zulme sessiz kalamayız.  

Maalesef tarih tekerrür ediyor. Beşşar Esed, zorbalık ve katliam noktasında bundan tam otuz yıl önce Hama’da on binlerce Müslümanı katleden babası  Esad’ın yolunda yürüdüğünü tüm dünyaya gösteriyor. Zalim Beşşar, siyonist İsrail, emperyalist zalim işbirlikçileri ve eli kanlı terör örgütleri  tüm dünyanın gözü önünde aralarında çocuk ve kadınların da olduğu binlerce insanı vahşi bir şekilde savaş uçaklarıyla, tanklarla, toplarla katletmeye devam ediyor.

Devletler ve milletler üstü bir hassasiyetle ele almamız gerekliliğine inandığımız bu tür insanlık suçlarını lanetlemeyi bir sorumluluk olarak kabul ediyoruz.

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” inancıyla yoğrulmuş bir gelenekten gelen ümmetin bir azası olan biz Müslümanlar, aramıza çizilen sınırlara inat, yaşanan vahşet ve katliamlara sessiz kalmayarak safımızı belli ediyoruz. Hayatın akışı içerisinde bize dayatılan kapitalist dünyevileşmenin, modern tüketim hengâmesinin bize asli görevlerimizi unutturduğu böyle bir zamanda burada mazlum Suriyeli kardeşlerimizin her zaman ve her şartta yanlarında olduğumuzu belirtmek, imanımızın ve şahitliğimizin  gereğidir.

Bugün burada başlatacağımız Suriye ve Halep yardım kampanyamızda, acil gıda ihtiyaç maddelerinden, GİMDES helal gıda sertifikalı un, GİMDES helal gıda sertifikalı süt ve GİMDES helal gıda sertifikalı bebe bisküvilerinden oluşan yardım tırı konvoylarımızı en kısa sürede Suriye ve Halep’e ulaştıracağız inşallah. 1 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek olan yardım kampanyamızın duyarlı vatandaşlarımızın da desteğiyle amacına ulaşacağına olan inancımız tamdır. Suriyeli kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarına bir nebzede olsa ilaç olmasını temenni ettiğimiz kampanyamızın hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz. Masum insanların, hele de çocukların katledildiği acımasız savaşların bir an önce bitmesi için Rabbimize niyazda bulunuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

SİNCAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU: (BEM-BİR-SEN 2 NOLU ŞUBE, TOÇ-BİR-SEN ANKARA 1 NOLU ŞUBE, BÜRO MEMUR SEN ANKARA ŞB., ENERJİ BİR-SEN ANKARA ŞB., ÖĞ-DER ANKARA ŞB, EĞİTİM-BİR-SEN SİNCAN ŞB., HİZMET İŞ 1 NOLU ŞB., CANSUYU ANKARA, DİN-BİR-DER, SERVER VAKFI SİNCAN ŞB, SİNCAN İMAM HATİP OKULLARI MEZUNLARI DERNEĞİ, PUSULA-DER, IHH ANKARA, KAMER-DER, AGD SİNCAN, SUFFE DER, ENDERUN, AHSEN, ÇATI-DER)

ANKARA İMAM HATİP OKULLARI PLATFORMU, IHH ANKARA, SİNCAN BELEDİYESİ

 26,479 total views,  2 views today