ÇATI-DER’DEN 100 ÖĞRENCİYE 100 ÇEYREK ALTIN

Hadis Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Çatı Çevre Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği; ÇATI-DER tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hadis Ezberleme Yarışmasının 7.’si ödül töreni 27 Mart 2021 tarihinden Çatı Derneği’nde yapıldı.


2020 yılında sözlü sınavları yapılan ancak salgın hastalık nedeniyle ödül töreninin ertelendiği program, pandemi tedbirlerine uygun olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet edilerek gruplar halinde öğrencilerin hediyeleri takdim edildi.

Bu yıl 7.si yapılan Hadis Ezberleme Yarışması ödül töreninde dereceye giren 100 öğrenciye 100 çeyrek altın takdim edildi. Programa Sincan Müftüsü Sn. Mevlüt Topçu, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ayfer Yıldırım, Sincan Belediye Başkanı Sn. Murat Ercan, Eğitim Bir Sen 6 no’lu Şube Başkanı Uğur Kolsuz da katılarak hadis ezberleme yarışmasında ödüllerini alan öğrencilere hediyelerini takdim etti. Hediyelerini alan öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okundu.


Ayrıca, dereceye giren öğrencilerden bir grup öğrencinin hediyelerini de Sincan Kaymakamı Sn. Abdullah Küçük ve Çatı-Der’in önceki dönem Başkanlığını da yürütmüş olan Memur-sen Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Toç Bir-Sen Genel Başkanı Sn. Hüseyin Öztürk Bey Sincan Kaymakamlığında hediye takdiminde bulundular.


Ödül töreninde duygusal bir anda yaşandı. Yarışmada dereceye girerek çeyrek altın kazanan 8 yaşındaki Mina isimli bir öğrenci kazandığı çeyrek altınını Suriyeli yetimlere bağışlamak üzere Çatı Derneği Başkanı Numan Gökmen’e teslim etti. Koca yürekli Mina’nın bu davranışı salonda bulunanlarca dakikalarca alkışlandı.


Çatı Derneği Başkanı Numan Gökmen yapmış oldukları bu tür sosyal faaliyetleri artırarak sürdürmek niyetinde olduklarını ancak sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle faaliyetlerini 1 yıla yakın bir süredir devam ettiremediklerini, inşallah salgın hastalık sona erdiğinde faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade etti.


Aynı zamanda Çatı Derneği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile başlattıkları “DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN GENÇLERLE 2023’E KOŞUYORUZ” projesinden bahseden Gökmen; bu ortak proje ile 10 ile 24 yaş arası gençlerimiz için; Çok Hızlı Okuma, Öğrenmeyi Öğrenme, Vizyoner Liderlik Eğitimi, Web Tasarımı Eğitimi, Ney kursu gibi birçok eğitimin Ücretsiz olarak verileceği ve www.cati-der.com web sitesinden gençlerimizin müracaat etmeleri gerektiğini de ifade etti.

Ödül töreninden kareler…

 5,915 total views,  9 views today