18 Mart 2011 Cuma Saat:13.30 Sincan Lale Meydanı/ANKARA

Değerli basın mensupları ve şuan burada bizlere eşlik eden platformumuzun güzide dernekleri ve üyeleri, değerli halkımız.

Ecdadın kanları pahasına koruduğu Çanakkale’nin geçilmez oluşunun 96. yıldönümünde, canlarını siper eden ecdadı yad etmek, onların Çanakkale’yi koruduğu iman aşkını yeniden hissetmek adına bugün burada sizlerle bir araya geldik. Elbette Çanakkale bizlerin önünde bir sembol, kararlı bir duruşun en güzide örneğidir. Sincan’da Çanakkale’nin birlik ruhundan güç alarak 2010 yılının Şubat ayında kurduğumuz Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformumuz bugün başarılı çalışmalarıyla bir yılını tamamladı. Geçen yıl ilkini yaptığımız “Çanakkale’de Bir Bedel Ödemek” programına bu yılda 16 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz ve Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun katıldığı “Bir Destandır Çanakkale” programı ile devam ettik.

resim-242_550x367

Değerli Basın Mensupları ve bizlerin birlik çağrısına cevap veren üyelerimiz. 16 Mart Çarşamba günü yaptığımız programda çok özel bir konuğumuz daha vardı, Bir dizi programlar için Türkiye’de bulunan”Mescid-i Aksa’nın muhafızı” olarak adlandırılan Kudüs Müftüsü Şeyh Raid Salah. Sızısı içimizde hiç dinmeyen Kudüs’ten, Mescidi Aksa’dan gelen sayın Salah Çanakkale’yi İman gücüyle geçilmez yapan ümmete Kudüs’ün, mahzun Mescid’i Aksa’nın selamlarını gözyaşlarıyla getirdi. O selamı bizde sizlere iletiyoruz. Bugün başta Filistin olmak üzere Müslüman coğrafyası aşağılanmaya, yurtlarından kovulmaya ve büyük Ortadoğu projesi kapsamında yok edilmeye çalışılıyor. Yeni bir Çanakkale ruhuna 96 yıl öncesinde olduğu gibi fazlasıyla ihtiyacımız var, etrafımızda top tüfek ve şarapnel sesleri yok belki ama içten içe kaynayan, bizlerin en zayıf anını gözleyen haçlı zihniyet var karşımızda. Teknolojileriyle bizleri esir alan, sosyal paylaşım siteleri adı altında sosyal yalnızlaşım meydana getirerek evlatlarımızı bizlerden koparan, eşleri birbirinden soğutan, çocuklarımıza itaatsizliği öğreten ve ne yazık ki en mahrem odalarımıza kadar giren bu zihniyetle mücadele bitmemiştir. İnanıyoruz ki Çanakkale’nin iman ve birlik gücü bizlere yeni zaferleri müjdeleyecek, kardeşinin derdiyle dertlenmeyi bizlerin zihinlerine kazıyacaktır.
18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle yüce Allah’a bizlere sonsuz nimetlerini sunduğu bu vatan topraklarını bizlere verdiği için birkez daha şükrediyor, kanlarıyla bu vatan topraklarını bereketlendiren ecdadı hayır ve rahmetle yad ediyoruz. Gelecek nesillerimizin de Çanakkale’nin birik ve iman ruhundan ayrılmamalarını diliyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.
Sincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu

[nggallery id=13]

 2,263 total views,  1 views today