PEYGAMBERİMİZ (sav)’in HADİSLERİNİ EZBERLEDİLER, 100 ALTIN HEDİYESİNİ KAZANDILAR

ÇATI-DER’DEN KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ VE ÖDÜL TÖRENİ
Hz. Peygamber (SAV)’in günlük yaşama dair sözlerinden, günlük hayatta bize yön verecek, nitelikli Müslüman olmamıza katkı sağlayacak,  “Ne kadar hadis bilgimiz varsa, hayata bakış açımız o kadar değerli olacaktır.”  gerçeğiyle, öğrencilerimizin bilinçlenmesi, Allah Rasulü (SAV)’in sevgisinin kazanılması ve kardeşlik duygularımızın pekiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Sincan’da bulunan ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik olarak düzenlediğimiz Hadis Ezberleme Yarışmasının 2.si büyük ilgi gördü.

DSCF8534 DSCF8539 DSCF8540

Geçtiğimiz ocak ayında öğrencilerimizin müracaatlarını yaptığı ve 4-12 Nisan tarihlerinde ise değerlendirmesi yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilerimize hediyelerinin takdim edilmesi amacıyla , 02 Mayıs Cumartesi günü Sincan Armoni Park Konferans salonunda bir program düzenlendi. Sunuculuğunu Diyanet TV’den Mustafa Aygül’ün yaptığı Hadis Ezberleme Yarışması Ödül Töreni ve Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programı halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

DSCF8543 DSCF8594 DSCF8572 DSCF8560

Memur-Sen  Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sincan Belediye Başkanı Doç Dr. Mustafa Tuna , Ak Parti Sincan Belediyesi Grup Başkan Vekili Faruk Çetinkaya, Ak Parti Sincan İlçe Başkan Yardımcısı Mevlüt Başaran,  Sincan Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz,  Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya,Ankara İl Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk,Orman Genel Müdürlüğü Müfettişlerinden Hasan Türkyılmaz,  Eğitim Bir-Sen eski Genel Başkan yardımcılarından Murat Bilgin,  Sincan İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip ortaokulları Müdürleri, Sincan ilçesinde görev yapan bürokratlar, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin  yanı sıra, dereceye giren öğrencilerimiz ve ailelerinin katıldığı programımız Kocatepe Camii İmam Hatibi Adem Kemaneci’nin Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı.

DSCF8661 DSCF8687

Çatı-Der Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk’ün yapılan yarışma ve ÇATI-DER ile ilgili verdiği bilgiler sonrası, Sincan Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz, Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr. Mustafa Tuna ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Bey’in selamlama konuşmasıyla devam etti. Hadis Ezberleme Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin okuduğu hadisler katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

DSCF8728

Daha sonra Sincan Yeşiltepe Camii İmam Hatibi İsmail Şencan  ile Kurtuluş Camii İmam Hatibi Mehmet Atıcı’nın okuduğu  Kur’an Tilaveti ve Naci Karataş’ın yaptığı duayla devam eden programımız dereceye giren öğrencilerimize çeyrek altın takdimi ve yarışmada görev alan jüri üyelerine plaket takdimiyle son buldu.

DSCF8738 DSCF8749

 9,148 total views,  2 views today